www.Diarunadiar.com
امروز ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر

ناگفته ها

گفتگو

مقالات

گزارش

آمار سایت

ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 حزب دمکرات و فساد اخلاقی (اسماعیل احمدی، آواره جلالی)
یکی از موضوعات شایع درون گروهی گروه‌های تروریستی کمپ نشین، مشکل فساد اخلاقی آن‌ها می‌باشد و حزب دمکرات کردستان نیز از این قاعده مستثنی نیست ...

یکی از موضوعات شایع درون گروهی گروه‌های تروریستی کمپ نشین، مشکل فساد اخلاقی آن‌ها می‌باشد و حزب دمکرات کردستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه توجه شما را به مقاله‌ای که عمده محتوای آن برگرفته از مطالب سایت بوروژهلات و وب نوشت هیوا قادری می‌باشد جلب می‌نماییم.


فکر می کنید اسماعیل احمدی خودکشی کرده است؟

وقتی از حزب و گروهی با نام دمکرات صحبت به  میان می‌آید در وهله اول ذهن هرخواننده‌ای خطور می‌کند به رعایت یک پرنسیب مردمگرا با رعایت مشی دمکراتیک. وقتی نام حزب دمکرات کردستان به گوش هر فرد کرد زبان یا غیر کرد زبانی عامی در کشور به گوش می‌خورد ناگهان خاطراتی مانند سابقه مبارزاتی 63 ساله و یا فردی مثل قاضی محمد یا قاسملو  به صفحه ذهن‌ها خطور می‌کند، اما  آیا به راستی اینچنین است؟ آیا تا به حال از خود پرسیده‌ایم دستاورد مبارزات 63 ساله حزب برای مردم کرد چه بوده؟ اصلاً کمی سؤال را آسان‌تر می‌کنیم: دستاورد مبارزات 63 ساله حزب دمکرات برای خود اعضای حزب و خانواده‌های آن‌ها چه بوده است؟

شاید به اصطلاح هر روشنفکر، دانشجو، هر کسی که به نوعی داعیه مبارزاتی خلق کرد را دارد و درخانه نشسته و بی‌خبر از همه جا با راه‌اندازی چند وبلاگ و سایت، فکر به اصطلاح مبارزه را در سر می‌پروراند، برایش دشوار باشد که ناکارآمدی یک گروه یا حزب مبارز کرد را پذیرا باشد. دلیل آن هم این امر است که ما کردها در ذهن خود یک تابوی شکست ناپذیر از بعضی اسامی ساخته‌ایم و به هیچ وجه هم حاضر به شکستن آن نیستیم. اگر 63 سال دیگر هم حزب دمکرات مبارزه خود را ادامه بدهد، هیچ کردی به خود جرأت نمی‌دهد که عملکردش را به نقد کشیده و آن را نفی کند. چرا که به شدت مورد توهین و ناسزای دیگر کردها واقع می شود.

به هرحال با این مقدمه روی صحبت من به آن دسته از افرادی است که از نزدیک با حزب دمکرات آشنا بوده و حداقل یکبار خودشان و یا اعضاء خانواده‌شان به حزب رفته و مدتی را در کویه به عنوان عضو حزب دمکرات گذرانده‌اند. این‌ها به خوبی می‌فهمند ارزش‌های دمکراتیک با فسادهای درون سازمانی ناشی از زندگی اردوگاه نشینی چقدر فاصله دارد!!! این‌ها به خوبی می‌فهمند جنگ قدرت رهبران گروهک و فساد مالی آن‌ها کجا و شعارهای زیبایی که در کنگره‌ها سر می‌دهند کجا؟

بنای این سایت این بود که از ابتدا مستند ارائه داده و با سند حرف بزند، طبعاً صحبت‌های ما برای بسیاری از خوانندگان ناخوشایند بوده که آن‌ها به کرات با زبان منطق خودشان (ناسزا) در بخش نظرات ما را مورد لطف قرار داده‌اند، اما بوده‌اند افرادی روشن‌فکر که با زبان منطق مباحثه نموده و به تفاهم‌هایی هم رسیده‌ایم. به هرحال ما آنچه که مبتنی‌بر واقعیت است بیان می‌کنیم، قضاوت و تحقیق بر عهده خوانندگان.

زمانی که خود نگارنده در مقر حزب به سر می‌برد هفته‌ای نبود که خبر از فساد اخلاقی و خودکشی و یا اخراج بعضی از اعضاء نشنود! کم کم  حجم این اعمال و تکراشان آن قدر ملموس بود که انسان را ناخواسته با یک کابوسی از آینده تارک و سرنوشتش در چنین گروهی مواجه می‌کرد.

برای هر فرد عامی که در اینترنت می‌خواند اسماعیل احمدی (فیلمبردار حزب دمکرات) خودکشی کرده، به سادگی خبر را هضم و پذیرا می‌شود اما برای فردی محقق و نکته‌سنج که به دنبال کشف واقعیات است و زمانی نیز حشر و نشری با حزب دمکرات داشته، پذیرش این خبر نه تنها بسیار مشکل است بلکه ذهن را معطوف اصول و بدیهیاتی می‌نماید که زمانی در حزب مرسوم بوده و اکنون نیز رواج دارد و جالب اینجا است که این اصول همیشه درست از آب درآمده و طی گفتگو با دوستان ساکن عراق ریز موضوع نیز دستمان می‌آید. پی بردن به آن زیاد سخت نیست!

در حزب دمکرات به واسطه زندگی اردوگاه نشینی، فضای سانترالیزم بسته، فساد شخصی رهبران، عدم تحقق آرمان‌ها و بسیاری از مسائل دیگر باعث رواج فساد ترویج گردیده است اعم از اخلاقی و مالی. حزب دمکرات و رهبران آن برای حفظ وجهه و ماهیت بیرونی آن نزد هواداران، سعی دارند تا جایی که بتواند سکوت و سانسور خبری این اقدامات را پیش گرفته و نگذارند خبری به بیرون درز کند اما وقتی که کار بالا می‌گیرد و خبر ناخواسته به بیرون سرایت می‌کند تحت عناوین خودکشی و ... آن را پوشش می‌دهند. دلیل اینکه رهبران گروه  با این امر به مبارزه جدی نیز بر نمی‌خیزند آن است که خود آن‌ها و برخی همسرانشان به شدت مبتلا به این قضیه هستند. البته شعار نمی‌دهم و کلی‌گویی هم نمی‌کنم! موارد مکرری در خصوص فساد اخلاقی و مالی افرادی نظیر  تیمور مصطفائی، اسماعیل بازیار، حسن رستگار، کاوه بهرامی، نظیف قادری و ... در این حوزه زبانزد خاص و عام در نزد همه اعضای حزب می‌باشد که با اعمال نظر مسئولین حزب لاپوشانی شده و حتی در رابطه با فساد اخلاقی همسر تیمور مصطفایی، تعداد قابل توجهی از پیشمرگان حزب اخراج گردیدند. آواره جلالی (همسر پرویز مراغه‌ای) که موضوع فساد اخلاقی‌اش با یکی از پیشمرگان حزب افشا و منجر به تیراندازی پرویز به سوی فرد خاطی و درنتیجه دستگیری پرویز و فرد خاطی توسط آسایش شد، به جنجالی شدید در حزب مبدل و در شرف فاش شدن روابط آواره با سایر رهبران حزب بود که رهبران حزب برای جلوگیری از تداوم تنش، درکوتاه‌ترین مدت آواره را به نزد خواهرش در یکی از کشورهای اروپایی اعزام نموده و در حال حاضر در اروپا به سر می‌برد. سؤال اینجاست: این‌ها که به خانواده‌های یکدیگر رحم نمی‌کنند چطور می‌توانند پیام‌آور دمکراسی و آزادی برای خلق کرد باشند؟ آیا وقت آن نرسیده که طرحی نو برانداخته و از نفی بت‌های ساختگی اذهان نترسیم!!! به خاطر داشته باشید این چندمین  مورد به اصطلاح خودکشی در حزب است که مصادیق گذشته آن را در سایت‌ها و حتی توسط بعضی عناصر حزبی مانند کمال شریفی افشا شده است.

 اخبار رسیده از مورد اخیز نیز حاکی از آن است که  اسماعیل احمدی با همسر یکی دیگر از اعضای حزب به نام امید مفتی زاده (اهل یکی از روستاهای سقز) ارتباط نامشروع داشته که امید در آخرین دیدار آن‌ها، سر بزنگاه رسیده و در همان صحنه در همانجا وی را به قتل می‌رساند. حالا شما قضاوت کنید از خودکشی تا قتل اسماعیل احمدی فاصله یک خبر و اطلاع‌رسانی مبتنی‌بر واقعیت و یک اطلاع‌رسانی سانسور شده است.

متأسفانه از گذشته موارد بی‌شمار از چنین وقایعی در حزب شیوع داشته و به نظر می‌رسد در آینده نیز شاهد وقوع موارد مشابه خواهیم بود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۳/۱۷ تعداد بازدید: 2326

نظر کاربران
سلام
لطفا در درجه اول املای نوشتاری را رعایت بفرماید
کرد نیست کورد است
نوشته شده توسط مرتضی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۹

شما چرا دروغ میگوییود
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۱

مرگ بر کومله ودمکرات مزدوران سابق صدام
مرگ بر پ ک ک و پژاک
مرگ بر همه تروریستهای کورد
نوشته شده توسط پاوه در تاریخ ۱۳۹۰/۷/۱۹

با سلام امیوارم این وابسگان به غرب هیشه مثل حمه لات سقز دارای فکر خوب باشند این تشکیلات باید افرادی چون حمه لات واحمدها وهجریها وافراد چون درویش حسینها بوکانی و صابر داشبندی وامثالهم باشند تا نعمت فساد از سر وکولشان ببارد یا حق
نوشته شده توسط مهدی در تاریخ ۱۳۹۰/۷/۱۷

لعنت بر تروریستهای پژاک وکوموله ودموکرات
لعنت بر رهبران تروریست کورد
نوشته شده توسط محمود علی چهرگانی در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۱۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: